Vajinoplasti İstanbul

  Vajinoplasti İstanbul, vajinal dokuların onarılması ve vajinal kanalın yeniden dar bir yapıya kavuşması amacıyla gerçekleştirilen, halk arasında vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen operasyondur. Vajinal kanal, bölgeyi meydana getiren bağ dokular ve kaslar nedeniyle oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Bu dokular, doğum sırasında veya yaşlanma sebebiyle zamanla yıpranırlar. Yıprandıkları için de esnekliklerini kaybeder ve vajinal kanalın genişlemesine neden olurlar. Bu da bireyin cinsel ilişki sırasında hissizlik yaşamasına, vajinal kuruluk, tekrarlayan vajinal enfeksiyon, ilişki esnasında vajinadan gaz çıkması gibi sorunlar deneyimlemesine ve buna bağlı olarak cinsel isteksizlik ve orgazm olamama gibi problemler yaşamasına, aynı zamanda genişlemiş vajina zamanla idrar kesesinde sarkmaya yol açarak idrar kaçırma şikayetine yol açabilir.

  Vajina genişlemesi bireyin partnerinin de cinsel hazzını önemli ölçüde düşürür. Vajinoplasti yani vajina daraltma estetiği, vajinadaki genişlemeyi sonlandırmak ve bahsi geçen cinsel işlev bozukluklarını ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Vajinoplasti ameliyatı sayesinde bireyler yeniden sağlıklı ve keyifli bir cinsel yaşama kavuşabilirler. Yazımızın devamında ‘’Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Vajina daraltma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Vajina daraltma estetiği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vajina daraltma ameliyatı ve benzer genital estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajinoplasti, halk tarafından vajina daraltma ameliyatı olarak bilinen ve vajinal kanaldaki dokuların onarılması, böylece vajinal kanalın dar bir yapıya kavuşması amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Vajinoplasti ameliyatı sayesinde, vajina girişinden vajinanın 6 santimetre içerisine kadar daraltma işlemi yapılabilmektedir. Bu operasyon özel cerrahi tekniklerle, anestezi altında yapılmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı, özellikle de vajinal kuruluk, ilişkide gaz çıkma ve cinsel birleşme sırasında hissizlik gibi sorunlar deneyimleyen bireyler için oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

  Vajinal Estetik Nedir?

  Vajinal estetik, vajinal dokuların yenilenmesi, gençleşmesi ve vajinal kanalın yeniden dar bir yapı kazanması amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulama tamamen kişiye özel olarak planlanır ve gelişmiş cerrahi teknikler kullanılarak yapılır. Böylece vajinal bölgedeki dokular onarılır ve bireyler çok daha dar bir vajinaya kavuşurlar.

  Vajinoplasti Neden Yapılır?

  Vajinoplasti şu gibi amaçlarla yapılabilmektedir:

  • Vajinal kanaldaki kas ve bağ dokularını onarmak.
  • Vajinal kanaldaki kas ve bağ dokularını yeniden düzenlemek.
  • Vajinal kanalı, vajina girişinden 6 santimetre içeriye kadar daraltmak.
  • Vajina genişlemesinin yol açtığı cinsel isteksizlik, hissizlik ve orgazm olamama gibi sorunları ortadan kaldırmak.
  • Hem kadının hem de partnerinin cinsel ilişkilerden daha fazla haz almasını sağlamak.

  Vajinoplasti bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Vajinoplasti Kaç Yaşında Yapılır?

  Vajinoplasti genellikle 35 yaşının üzerinde, daha önce doğum yapmış olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Ancak vajinoplastinin minimum yaş sınırı 40 değildir. 18 yaşını doldurmuş olan herhangi bir birey daha dar bir vajinaya sahip olabilmek için istediği zaman vajinoplasti ameliyatı yaptırabilir.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesinin nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • İri bir bebek dünyaya getirmek.
  • Zorlu veya çoğul doğum yapmış olmak, ikiz, üçüz doğumlarda bulunmak.
  • Fazla sayıda normal doğum yapmış olmak.
  • İlerleyen yaş.
  • Bağ doku hastalıkları.
  • Hormon bozukluğu.
  • Menopoz.
  • Vajinal kanal ile ilgili geçirilmiş olan hastalıklar veya ameliyatlar.

  Vajinada genişleme nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Vajinoplastinin Faydaları Nelerdir?

  Vajina daraltma ameliyatının faydaları arasında şunlar bulunur:

  • Vajinanın yeniden dar bir yapıya kavuşması ile birey cinsel birlikteliklerden daha fazla haz alır.
  • Vajinoplasti sonrasında, bireyin önceden deneyimlediği hissizlik gibi sorunlar ortadan kalkar. Partneri de cinsel birlikteliklerden daha fazla haz duyar.
  • Vajinoplasti vajinal kuruluk ve cinsel isteksizlik, ilişki esnasından vajinadan gaz çıkması gibi cinsel işlev bozuklukları için faydalı olabilir.
  • Vajinoplasti sayesinde vajinal kanaldaki sarkma problemleri giderilir, vajinal kanal gençleştirilmiş olur.

  Vajinoplastinin yararları bu şekilde sıralanabilmektedir.

  Vajina Daraltma Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Vajinoplasti ameliyatı, hastanın ağrı ve rahatsızlık duymasını engelleyen, özel anestezi uygulamaları altında yapılır. Bu anestezi uygulamasının detayları doktor ve anestezi uzmanı tarafından tamamen hastanın genel sağlık durumuna özel olarak belirlenir.

  Vajinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Vajinoplasti ameliyatı yaklaşık 45 dakika ila 60 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Vajina daraltma ameliyatı süresi, ameliyatın detaylarına göre bir miktar değişiklik gösterebilmektedir.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti ameliyatı, enfeksiyonu ve benzer olumsuz durumları önlemek için steril ameliyathane koşullarında, anestezi altında yapılmaktadır. Vajina daraltma estetiği sırasında doktor, vajinal kanalda genişlemeye yol açan doku yıpranmasını giderir. Bölgedeki dokuları yeniden düzenler. Fazlalık yapan dokuları ise cerrahi işlemlerle alır. Böylece dar vajina estetiği başarı ile tamamlanmış olur. Hastalar ameliyattan sonra aynı gün içerisinde taburcu edilebilirler, ertesi gün taburcu edilmeleri de mümkündür.

  Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

  Vajina estetiği veya vajina daraltma estetiği olarak bilinen operasyon, jinekoloji hekimi tarafından, steril ameliyathane koşullarında yapılır. Bu operasyon öncesinde anestezi işlemleri gerçekleştirildiği için hastalar vajina daraltma ameliyatı sırasında ağrı hissi duymazlar. Bu ameliyat sırasında vajinal kanaldaki fazla dokular alınır, böylece vajinal daraltma işlemi başarıyla tamamlanmış olur.

  Vajinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Vajina daraltma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Vajinoplasti sonrası tam iyileşme gerçekleşene kadar enfeksiyon gibi durumları önlemek için bir süre, küvete girilmemelidir. Aynı şekilde denize, havuza ve kaplıcaya bir süre girilmemelidir.
  • Vajinoplasti sonrası iyileşme gerçekleşene genital bölgedeki dokuları zorlayacak hareketler yapılmamalıdır.
  • Vajinoplasti sonrası 3 ila 4 hafta kadar cinsel ilişkiye girilmemelidir. Aksi takdirde vajinal dokular henüz tam olarak iyileşmemişken zarar görebilirler.
  • Vajinoplasti sonrası doktor tarafından reçete edilen ilaçlar, doktorun önerdiği süre boyunca, bırakılmadan kullanılmalıdır.
  • Vajinoplasti sonrası bir süre rahat, pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir.
  • Vajinoplasti sonrası genital bölgenin kuru ve temiz olduğundan emin olunmalıdır.
  • Vajina daraltma ameliyatı sonrası doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Vajinoplasti öncesi sonrası süreçler hakkında doktorunuz daha detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  İstanbul Vajinoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul vajina daraltma ameliyatı fiyatları ve vajinoplasti ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button