Tüp Bebek Merkezi İstanbul 

  Tüp bebek merkezi İstanbul, kısırlık nedenlerini araştırmak ve tüp bebek tedavisi ile çiftlerin gebe kalma ihtimalini arttırmak için çeşitli uygulamaların yapıldığı, özel kliniklerdir. Tüp bebek merkezleri halk arasında tüp bebek kliniği olarak da bilinirler. Kısırlık günümüzde oldukça yaygın bir sağlık problemidir. Öyle ki her beş çiftten biri kısırlık sorunu ile karşı karşıyadır. Durum böyle olunca kısırlık tedavisi kapsamında yapılan uygulamalar sıklıkla tercih edilir olmuş ve sadece bu uygulamalar üzerine özel hizmet veren sağlık kuruluşları kurulmuştur. IVF merkezi İstanbul veya tüp bebek merkezi İstanbul olarak bilinen bu kliniklerde, tüp bebek tedavisinin yanı sıra, tedavinin başarı şansını arttıran farklı uygulamalar da gerçekleştirilmektedir. Böylece çiftlerin en yakın zamanda, sağlıklı ve güvenli bir şekilde gebe kalması sağlanmaktadır. Yazımızın devamında ‘’İstanbul’da en iyi tüp bebek merkezi hangisi?’’, ‘’Tüp bebek kliniği nedir?’’, ‘’Tüp bebek merkezinde neler yapılır?’’ ve ‘’Tüp bebek merkezinde tedavi fiyatı ne kadar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul tüp bebek merkezi ve tüp bebek tedavisi gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Tüp Bebek Merkezi Nedir? 

  Tüp bebek merkezi, tüp bebek tedavisinin ve bu tedaviye eşlik eden benzer uygulamaların, alanında uzman ekipler tarafından çiftlere özel planlamalar ile gerçekleştirildiği, sağlık merkezleridir. Tüp bebek tedavisi merkezi, tüp bebek uygulaması ve aşılama uygulaması üzerine özel eğitim almış sağlık personelleri ve doktorlar barındırır. Bu uzman ekip öncelikle kısırlığın nedenlerini araştırmaya yönelik işlemler gerçekleştirir. Daha sonra ise bu araştırmaları, çiftlere özel tüp bebek tedavisi planlamak için kullanırlar. 

  Tüp Bebek Nedir? 

  Tüp bebek, babadan alınan sperm hücrelerinin, anneden alınan yumurta hücrelerini laboratuvar ortamında döllemesi ve döllenen yumurtaların rahim içine yerleştirilmesi ile meydana gelen gebeliklerdir. Tüp bebek tedavisi genelde tüplerinde tıkanma bulunan, nedeni bilinmeyen kısırlık sorunu olan, yumurta rezervinde azalma olan ve sperm kalitesinin düşüklüğüne bağlı kısırlık sorunu yaşayan çiftlere uygulanmaktadır. 

  Tüp Bebek Neden Yapılır? 

  Tüp bebek tedavisi şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir: 

  • Kısırlık sebebiyle bebek sahibi olamayan çiftlerin, tıbbi yöntemlerle gebe kalmalarını ve çocuk sahibi olmalarını sağlamak. 
  • Yumurta dondurma işlemiyle yumurtalarını dondurmuş olan bireylerin, tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmalarını sağlamak. 
  • Doğacak olan bebekte, kromozom anormalliklerinin görülme ihtimalini azaltmak. Böylece kromozom anormalliklerine bağlı ortaya çıkan düşükleri önlemek ve gebeliğin başarılı bir şekilde devam etmesini sağlamak. 

  Tüp bebek tedavisinin amaçları bu şekilde sıralanabilir. 

  Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nelerdir? 

  Tüp bebek tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır: 

  • Aşılama tedavisine kıyasla başarı oranı çok daha yüksektir. 
  • Ağrısız bir şekilde gerçekleşir. 
  • Uygulama genelde 2 hafta içerisinde tamamlanmış olur. 
  • Hem anne adayı hem de baba adayı için konforludur. Tedavi sırasında baba adayından yalnızca mastürbasyon yolu ile sperm örnekleri alınır. 
  • Bu tedavi öncesinde gerçekleştirilen testler yardımı ile kısırlığa neden olan etkenler tespit edilebilir. 
  • Tüp bebek tedavisine eşlik eden genetik tarama testleri sayesinde rahme, yalnızca sağlıklı olan embriyolar yerleştirilebilir. Böylece hem bebekte kromozom hastalığı görülme riski daha düşük olur hem de gebeliğin başarılı bir şekilde devam etme ihtimali artar. 

  Tüp bebeği avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Tüp Bebek Merkezinde Ne Yapılır? 

  Tüp bebek merkezlerinde tüp bebek tedavisi, aşılama tedavisi, histeroskopi uygulaması, rahim filmi uygulaması ve USG uygulamaları gerçekleştirilebilir. Bu uygulamalardan bazıları kısırlık nedenlerini araştırmaya bazıları ise gebe kalma sürecini kolaylaştırmaya yönelik gerçekleştirilmektedir. 

  Tüp Bebek Merkezleri Nerelerde Var? 

  Ülkemizin neredeyse tüm şehirlerinde tüp bebek merkezleri vardır. Kısırlık sorununun yaygınlaşması ile birlikte gerek ülkemizde gerekse de dünyanın geri kalanında, üremeye yardımcı tedavi uygulamaları gerçekleştiren yüzlerce sağlık merkezi açılmıştır. Çevre ülkelerle ve Avrupa ile kıyaslandığında ülkemiz, tüp bebek tedavisinde oldukça ileri bir seviyededir. Bu yüzden dünyanın her yerinden kısırlık sorunu yaşayan çiftler Türkiye’ye tüp bebek tedavisi yaptırmaya gelmektedir. 

  Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar? 

  Tüp bebek tedavisinin fiyatı, tedavinin hangi işlemlerle birlikte yapıldığına ve nerede gerçekleştirildiğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Mesela sürece eşlik eden kısırlık nedeni araştırma uygulamaları, genetik tarama testleri ve benzer tanılama işlemleri tüp bebek tedavisinin ücretini arttırabilmektedir. 

  İstanbul Tüp Bebek Merkezi Fiyatları 2024 

  İstanbul tüp bebek merkezi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz. 


  Doktora Sorun!
  Call Now Button