Lazerle Vajina Daraltma İstanbul  

  Lazerle vajina daraltma İstanbul, vajinal dokuların sıkı ve genç bir yapı kazanması amacıyla yapılan uygulamadır. Kaslardan ve yumuşak dokulardan meydana gelen vajina, dişi üreme sistemi için çok önemli olan bir organdır. Vajina esnek bir yapıya sahip olsa da çok sayıda doğum yapmak, iri bir bebek dünyaya getirmek, ileri yaş veya kürtaj işlemi gibi sebeplerden genişleyebilir. Bu sebepler vajinanın sadece genişlemesine değil yıpranmasına ve bazı dokuların sarkmasına da sebep olabilmektedir. Vajinada meydana gelen genişlemeler, her iki partner için de cinsel birliktelikten alınan hazzı düşürebilir. İdrar kaçırma sorununa, tekrarlayan enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. İlişki esnasında vajinadan ses gelmesine neden olabilir.

  Lazerle vajina daraltma işlemi, yıpranan dokuların toparlanması ve vajinada meydana gelen genişliğin giderilmesi amacıyla gerçekleşir. Bu işlem sayesinde kişiler sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilmektedirler. Lazerle vajina daraltma uygulaması, doktor tarafından hasta için özel olarak planlanan süreçler içerir. Bu süreçler, hastanın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda doktor muayenesi sırasında planlanır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina daraltma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle vajina daraltma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir? 

  Vajina, halk arasında sanılanın aksine dışarıdan görünen kısımdan ibaret değildir. Vücudun içine doğru 15 santimetre kadar ilerleyebilmektedir. Kas ve benzeri dokulardan meydana gelen bu organ, doğum ve kürtaj gibi sebeplerden genişleyebilmektedir. Her ne kadar esnek bir yapıya sahip olsa da bazı durumlarda eski, dar haline geri dönemeyebilir. Bu durum da cinsel birliktelik sırasında alınan hazzı, her iki taraf için de azaltabilmektedir. Lazerle vajina daraltma işlemi, bahsettiğimiz sebeplerle genişleyen vajinanın kısa bir işlem sayesinde daraltılmasıdır. 

  Vajina daraltma işlemi, günümüzde lazer cihazları gibi gelişmiş tekniklerle sağlanmaktadır. Bu işlem cerrahi operasyonlara kıyasla çok daha kısa, konforlu ve moderndir. Doktor tarafından hastaya özel olarak planlanan bu işlem sayesinde kadınlar, sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşabilir. Hem kendileri hem de partnerleri cinsel birliktelikten daha fazla keyif alabilir. Lazerle vajina daraltma uygulaması, vajinoplasti ameliyatına alternatif olarak tercih edilebilir.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur? 

  Vajina genişlemesi birçok farklı sebepten meydana gelebilmektedir. Normal şartlarda oldukça esnek olan vajina, zamanla esnekliğini kaybedebilir. Bu sebeple eski, dar haline dönmesi zorlaşır. Normal doğum sırasında bebeğin dünyaya gelebilmesi için vajina, 15 santime kadar genişleyebilmektedir. Esnekliğini kaybeden vajinalar eski hallerine gerektiği oranda dönemeyebilirler. Vajina genişlemesine sebep olabilen faktörler arasında şunlar bulunabilmektedir: 

  • Normal doğumlar. 
  • İri bir bebek dünyaya getirmek. 
  • Çok sayıda doğum yapmak. 
  • Kalıtımsal sebepler. 
  • Kürtaj gibi işlemler. 

  Lazerle vajina daraltma sayesinde genişleyen vajina kısa bir sürede daraltılabilmektedir. 

  Lazerle Vajina Daraltma Hangi Durumlarda Yapılabilir? 

  Vajinayı meydana getiren dokular birtakım sebeplerden, zamanın da etkisi ile yıpranabilir. Esnekliğini kaybeden dokular sebebi ile vajina genişleyebilir. Bu da cinsel birlikteliklerden alınan hazzı önemli ölçülerde azaltabilir. Cinsel ilişki esnasında gaz çıkarma şikayeti olan, tekrarlayan vajinal enfeksiyonu olan hastalara önerilmektedir. Bu gibi durumlarda lazerle vajina daraltma işlemi gerçekleştirilebilir.  

  Vajina daraltma işlemi cerrahi operasyonlarla da gerçekleşebilir. Lazerle vajina daraltma, vajinal gelişmesi hafif-orta düzeyde olan hastalara da önerilebilmektedir. Bu uygulama, cerrahi operasyonlara kıyasla çok daha hızlı ve konforludur. Hastalar operasyondan hemen sonra günlük yaşantılarına dönebilirler. 

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir? 

  Vajinayı meydana getiren dokular zamanla yıpranabilir. Bu yıpranma sonucu esnekliklerini kaybedebilirler. Esnekliği kaybolan vajinal dokular, vajinada meydana gelen genişlemeler sonucu eski hallerine geri dönemezler. Bu da cinsel birlikteliklerden alınan hazzı her iki partner için de düşürebilir. Vajina genişlemesi, lazerle vajina daraltma işlemi sayesinde kolayca giderilebilmektedir. Bu işlem sırasında cerrahi kesiler yapılmaz, dolayısıyla anestezi işlemine gerek kalmaz. Aynı zamanda lazerle vajina daraltmadan hemen sonra günlük hayata dönülebilir. Bunlar lazerle vajina daraltmanın en önemli avantajlarındandır. 

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? 

  Lazerle vajina daraltma işlemi, kişiye özel olarak planlanan süreçler dahilinde gerçekleşir. Bu süreçlerin planlanabilmesi için detaylı bir doktor muayenesi elzemdir.  

  Lazerle vajina daraltma uygulaması sırasında doktor kararına göre lokal anestezi veya ağrı kesici kremler uygulanabilir. Lazerle vajina daraltma uygulaması oldukça ağrısız bir işlem olduğu için basit anestezi uygulamaları yeterli olabilmektedir. İşlem yaklaşık olarak 20-30 dakika sürmektedir. Vajinanın yapısına uygun bir lazer başlığı kullanılarak, vajinanın dokusuna ve hastanın şikayetlerine göre uygun derinlikte atışlar yapılır. İşlem sonrası bölgede rejenerasyon süreci başlar. 

  Lazerle vajina daraltma işlemi, doktor tarafından kullanılan özel bir cihaz tarafından, vajinanın ışınlarla taranması şeklinde gerçekleştirilir. Bu ışınlar sayesinde hasarlı dokular uyarılır ve sıkılaştırılır. Lazer ışınları sayesinde sıkılaştırılan dokular vajinanın daralmasını sağlar. Vajina içine uygulanan lazer ışınlarının gücü, işlem için özel olarak ayarlanır. Dolayısıyla vajinaya herhangi bir hasar verilmez. Lazerle vajina daraltma işlemi yarım saatten kısa bir süre içerisinde tamamlanır. 

  Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

  Lazerle vajina daraltma uygulaması cerrahi operasyonlara kıyasla çok daha hızlı, konforlu ve modern bir işlemdir. Bu işlemden sonra hastalar rahatlıkla ayaklanabilir ve günlük yaşantılarına dönebilirler. Uygulama sırasında herhangi bir cerrahi işlem yapılmadığı için lazerle vajina daraltma sonrası iyileşme süreci oldukça konforludur. Hastaların tek yapmaları gereken; kişisel hijyene dikkat etmek, bir süre cinsel ilişkide bulunmamak ve doktor tarafından verilen tavsiyelere uymaktır. 

  İstanbul Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2024 

  İstanbul lazerle vajina daraltma fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz. 


  Doktora Sorun!
  Call Now Button