Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul, dış ve iç genital bölgede yani vulva ve vajinada meydana gelen estetik problemleri gidermek veya vajinayı daraltmak amacıyla yapılan operasyonlardır. Genital estetik İstanbul, ameliyatsız genital estetik kapsamında herhangi bir cerrahi işlem olmadan da gerçekleştirilebilmektedir. Dış genital bölge, tıp dilinde vulva olarak bilinir. Vulvada klitoris, klitorisi saran deri dokusu (klitoral hood), iç vajinal dudaklar ve dış vajinal dudaklar yer alır. Bazı genetik faktörler, doğumlar, yaşlanma ve dış etkenler bu dokuların yıpranmasına, sarkmasına ve genital bölgede estetik olarak zayıf bir görünüm meydana gelmesine neden olabilir. Aynı etkenler vajinal kanalın genişlemesine de yol açabilir. İstanbul genital estetik ameliyatları hem dış genital bölgedeki estetik sorunları ortadan kaldırmak hem de vajinanın yeniden dar bir yapıya kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılır. Genital estetik İstanbul kapsamında yapılan ameliyatsız uygulamalar ile de genital bölgenin genç ve çekici bir görünüm edinmesi sağlanabilir.

  Yazımızın devamında ‘’Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’İç dudak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Genital estetik ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Genital estetik ameliyatı ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital estetik ameliyatı fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölgede yer alan dokuların yeniden düzenlenmesi ve gençleştirilmesi ile yapılan, böylece hem işlevsel hem de estetik açıdan daha sağlıklı bir yapı kazanmalarını sağlayan, özel bir uygulamadır. Genital estetik genel olarak iki gruba ayrılır. Bunlardan ilki ameliyatlı genital estetik, diğeri ise ameliyatsız genital estetik olarak bilinir.

  Vajina Estetiği Nedir?

  Vajina estetiği, vajinanın hem işlevsel hem de estetik açıdan daha sağlıklı bir yapıya kavuşabilmesi için yapılan operasyonlardır. Bu operasyonlar sayesinde dış vajinal bölgeye (vulvaya) estetik ve toplu bir görünüm kazandırılır. Aynı zamanda iç vajinal bölgedeki (vajinal kanaldaki) doku yıpranması ve genişleme de giderilebilir.

  Genital Estetik İstanbul Ameliyatları Nelerdir?

  Genital estetik alanında en çok tercih edilen ameliyatları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Vajinoplasti: Vajinoplasti, halk arasında vajina daraltma ameliyatı veya vajina daraltma estetiği olarak da bilinir. Bu operasyon vajinal kanalda zorlu doğumlara ve benzer etkenlere bağlı meydana gelen genişlemeyi ortadan kaldırmak, vajinaya yeniden dar bir yapı kazandırmak için yapılır.
  • Labioplasti: Labioplasti, iç vajinal dudakların küçültülmesi ve vulvada çekici bir görünüm oluşturulabilmesi için yapılan vajina estetiğidir. Bu operasyon halk arasında iç dudak estetiği veya iç vajinal dudak estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir.
  • Hüdoplasti: Hüdoplasti, klitoral şapka estetiği veya klitoris estetiği gibi isimlerle de bilinen, özel bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde klitoris bölgesinde bulunan fazla deri dokusu alınabilir. Böylece hem klitorisin daha kolay uyarılması sağlanabilir hem de dış genital bölgede daha toplu bir görünüm oluşturulur. Bu operasyon genelde labioplasti ile birlikte yapılır ancak tek başına da yapılabilir.

  En sık tercih edilen vajina estetiği ameliyatları bunlardır.

  Genital Estetik İstanbul Neden Yapılır?

  Genital estetik ameliyatları şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Dış genital bölgedeki yıpranmayı ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak.
  • Dış genital bölgedeki doku sarkmasını gidermek.
  • Dış genital bölgedeki dokuların birbirleriyle ve bölge ile uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Vajina genişlemesini sonlandırmak, vajinayı daraltmak.
  • Bireyin genital bölgesinin görünümü sebebiyle yaşadığı özgüven sorunlarını gidermek.
  • Bireyin ve partnerinin cinsel yaşamını iyileştirmek.

  Genital estetik operasyonları bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

  Ameliyatsız genital estetik, hyalüronik asit dolguları, lazer tedavileri ve PRP tedavisi gibi uygulamalarla, herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan yapılan genital estetik işlemleridir. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları arasında Lazerle Vajina Daraltma, Genital Beyazlatma, Orgazm Aşısı ve G Noktası Büyütme gibi işlemler yer alır. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan diğer genital estetik yazılarını inceleyebilirsiniz.

  Genital Estetiğin Faydaları Nelerdir?

  Genital estetiğin avantajları ve faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Vulvadaki dokularda meydana gelen sarkma giderilir, toplu bir vulva görünümü meydana getirilir.
  • Genital bölgenin yapısı gençleşir, estetik bir genital bölge görünümü oluşur.
  • Vajina genişlemesi giderilir ve böylece her iki partnerin de cinsel ilişkilerden daha fazla haz alması sağlanır.
  • Cinsel isteksizlik, orgazm olamama ve vajinal kuruluk gibi cinsel işlev bozuklukları ortadan kaldırılır.

  Genital estetiğin yararları bu şekilde sıralanabilir.

  Genital Estetik İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik süresi, yapılan operasyonun türüne ve benzer etkenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Vajinoplasti ve labioplasti gibi ameliyatlı genital estetik uygulamaları genelde 1 saat içerisinde tamamlanır. Lazerle Vajina Daraltma, G Noktası büyütme, Orgazm aşısı ve Genital beyazlatma gibi ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise 30 dakika içerisinde son bulur.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız genital estetik, lazer teknolojisinden yararlanılarak veya basit enjeksiyon uygulamaları kullanılarak gerçekleştirilen genital estetik uygulamalarıdır. Bu uygulamalar sırasında cerrahi kesiler kullanılmaz, dolayısıyla dikiş işlemleri içermezler ve dikiş izi oluşumuna yol açmazlar. 

  Genital Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Genital estetik ameliyatı lokal anestezi veya genel anestezi altında, ağrısız bir şekilde yapılan estetik cerrahi operasyonlarıdır. Bu operasyonlar sırasında dokular yeniden konumlandırılabilir, küçültülebilir ve bölgede estetik bir görünüm meydana getirmek için düzenlenebilirler. Genital estetik ameliyatları hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Vajinoplasti ve Labioplasti isimli yazıları inceleyebilirsiniz.

  Vajina Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajina estetiği yaptıran kadınlar, geçirdikleri ameliyatın kapsamında göre aynı gün taburcu edilebilir veya bir gece hastanede misafir edilebilirler. Labioplasti ve vajinoplasti gibi vajina estetikleri sonrasında hastaların 1 ila 2 hafta kadar istirahat etmeleri gerekir. Sonrasında ise doktorlarının da önerisiyle kademeli olarak iş hayatlarına ve sosyal yaşamlarına dönebilirler. Tam iyileşmenin ise 1 ay içerisinde gerçekleşmesi beklenir.

  Vajinal Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • 20 gün boyunca denize, havuza veya kaplıcaya girilmemelidir.
  • 10 gün boyunca küvette banyo yapılmamalıdır.
  • Yaklaşık 3 ila 4 hafta kadar cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.
  • Genital bölge kuru, temiz ve bakımlı tutulmalıdır.
  • Reçete edilen ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.
  • Yorucu ve zorlayıcı işler bir süre ertelenmelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2024

  İstanbul genital estetik fiyatları ve ameliyatsız genital estetik ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button