Genital Beyazlatma İstanbul 

  Genital beyazlatma İstanbul, genital bölgedeki cilt dokusunun doğal bir renk dengesi kazanabilmesi ve bu bölgedeki kararmaların giderilebilmesi için yapılan, özel bir uygulamadır. Vajinal bölgenin estetik görünümü; vajina çevresinde bulunan yapısal bozukluklar, yıpranmalar ve renk değişimleri sebebiyle bozulabilmektedir. Vajina kararması olarak bilinen durum, birçok kadının başına gelmekte ve estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye sebep olabilmektedir. Bu görüntü, kadınların özgüven sorunları yaşamalarına sebep olabilir. Kadınların cinsel yaşamlarını oldukça olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

  İleri yaş, yanlış epilasyon uygulamaları ve genetik faktörler gibi sebeplerden zamanla kararan vajina; lazerle vajina beyazlatma işlemi ile pembe ve parlak bir görünüme sahip olabilmektedir. Bu işlem sayesinde vajinaya doğal rengi yeniden kazandırılır, ten ile uyumlu bir renk dengesi oluşturulur. Böylelikle vajina estetik açıdan zengin ve hoş bir görünüme sahip olur. Yazımızın devamında ‘’Lazerle genital beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle vajina beyazlatma ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazerle genital bölge beyazlatma fiyatı ne kadar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital beyazlatma ve lazerle vajina kararması tedavisi gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Genital Beyazlatma Nedir? 

  Genital beyazlatma işlemi, doktor muayenesi sırasında hastaya özel olarak planlanır. Bu muayene sırasında hastanın cilt özellikleri değerlendirilir. Vajinanın renk dengesi detaylı bir şekilde analiz edilir. Vajinaya kazandırılacak olan renk tonu kararlaştırılır. Daha sonra ise özel bir lazer cihazı ile arzulanan renk vajinaya kazandırılır. Bu işlem oldukça hızlı ve konforludur. Hemen hemen 20 dakikada sonlanan lazerle vajina beyazlatma işlemi; genetik sebepler ve hormonal dengesizlikler sebebiyle kararan vajinaların, estetik bir görünüşe sahip olabilmeleri için yapılır. 

  Genital Beyazlatma Neden Yapılır? 

  Vajina ve çevresi birtakım sebeplerden zamanla kararabilmektedir. Vajinada meydana gelen kararmalar estetik olmayan bir görüntüye yol açarak özgüven düşüklüğüne sebep olabilir. Kişiler özgüven düşüklüğü gibi sebeplerden cinsel ilişkilerden kaçınabilirler. Bu da ilişkilerde birtakım problemlere yol açabilir. Lazerle vajina beyazlatma işlemi, vajinanın renk dengesinin yeniden kurulabilmesi ve vajinanın estetik bir görüntüye kavuşabilmesi için yapılır. Böylelikle vajinalarının renkleri sebebiyle özgüven düşüklüğü yaşayan kişiler sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilirler. 

  Vajina Kararması Neden Olur? 

  Kadınlarda genital bölge, birtakım genetik faktörler, hormonal değişimler ve fiziksel uyaranlar sebebiyle kararabilmektedir. Vajina kararmasına yol açabilen sebepler arasında şunlar bulunmaktadır: 

  • Hormon bozuklukları, hormonal değişimler. 
  • Polikistik over sendromu. 
  • Yanlış epilasyon ve ağda uygulamaları. 
  • Doğum kontrol hapları. 
  • Genetik faktörler. 
  • Yanlış iç çamaşırı seçimi. 

  Vajinada meydana gelen kararma, lazerle vajina beyazlatma işlemi ile çok kısa bir sürede giderilebilmektedir. 

  Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır? 

  Lazerle vajina beyazlatma, doktor muayenesi sırasında detaylı bir şekilde planlanmalıdır. Bu muayene sırasında hastanın cilt özellikleri ve vajina çevresinin renk dengesi özenle analiz edilir. Elde edilen bulgular ışığında lazer cihazının ayarları yapılır. Vajinaya kazandırılacak olan renk tonu kararlaştırılır. 

  İşlem sırasında lazer cihazı dikkatli bir şekilde kullanılarak cildin üst tabakası soyulur. Böylelikle deri altında yer alan ve kararmaya sebep olan renk pigmentleri ortadan kaldırılmış olur. Vajinal bölgede yer alan deri kendini yenilerken pembe, parlak ve canlı bir renge sahip olacaktır.  

  Bu işlem lazerle gerçekleştiği için hastalar ağrı hissetmezler. Lazerle vajina beyazlatma işlemi hemen hemen 20 dakika sürmektedir ve genelde tek seans yeterli olabilmektedir. Bahsettiğimiz işlemler ve bu işlemlerin süresi; işlemin kapsamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Hastalar lazer uygulamasından hemen sonra günlük yaşantılarına geri dönebilirler. Lazerle vajina beyazlatma işlemi bu sebeple oldukça sık tercih edilen bir uygulamadır. 

  Vajina Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi, diğer estetik uygulamalara kıyasla oldukça konforlu ve hızlı bir işlemdir. İşlemden hemen sonra taburcu edilen hastalar, günlük yaşamlarına güvenle dönebilirler. 

  Uygulama sonrasında genital bölgede hafif  kızarıklıklar oluşabilir. Bunun geçici olduğunu unutmamak gerekir. Doktorunuz, vajina beyazlatma sonrası iyileşme süreci hakkında size tavsiyelerde bulunacaktır. Bu süre boyunca cilt yenilenmesini destekleyen ve hızlandıran kremler de doktor tarafından önerilebilmektedir. İyileşme süreci boyunca, bir süre cinsel ilişkide bulunmamak ve genital bölgenin temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. 

  İstanbul Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Fiyatları 2024 

  İstanbul lazerle vajina beyazlatma fiyatları ve genital beyazlatma ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. İrem Yengel ile iletişime geçebilirsiniz. 


  Doktora Sorun!
  Call Now Button